Over WHT-dag

WHT-dag

De kleurrijke jungle van de histologie

Laat je meenemen in de kleurrijke wereld van de histologie en ontdek de nieuwste ontwikkelingen binnen de pathologie, van praktische technieken en speciale kleuringen tot innovatieve toepassingen van AI. Tijdens deze inspirerende dag duiken we dieper in het doorvoerproces: welke stappen zijn essentieel en waar liggen de aandachtspunten?

We staan stil bij de ogenschijnlijk ‘simpele’ H&E-kleuring, waar we dagelijks op vertrouwen, en bespreken wat er gebeurt als het proces onverwacht wordt onderbroken. Vanuit daar maken we de stap naar verdere verdieping in speciale kleuringen binnen de histologie.

In het tweede deel van het programma richten we ons op duurzaamheid en toekomstgerichte ontwikkelingen zoals formaldehydevrij werken in het voortraject.
Als afsluiting verkennen we de overeenkomsten en verschillen tussen humane en veterinaire pathologie.

Een dag vol kennis, actualiteit en waardevolle inzichten voor jouw dagelijkse praktijk!

Programma

Het programma is nog onder constructie, maar o.a. deze presentaties kun je verwachten:

  • Weefsel paraffineren of weefsels doorvoeren – meer dan een knopje op de machine indrukken - Erik Bleuel

  • Haematoxyline en eosine; waar zijn we eigenlijk mee bezig? Erik Bleuel

  • Toepassing van enkele speciale kleuringen in de routinediagnostiek - Siegrid Pauwel, Agilent

  • Kleur bekennen: de impact van formaldehydeveilig werken in de OK Loes Musson, Viecuri
  • Veterinair en Pathologie - John Fundter, Royal GD - Gezondheidsdienst voor dieren

Datum, tijd en locatie

  • Woensdag 28 oktober 2026, 10.00u - 16.30u (ontvangst vanaf 9.30u)
  • Eenhoorn Meeting Center, Amersfoort

UEC

Voor deelname aan deze bijeenkomst ontvang je 3 UEC.

Kosten

Leden: € 149,00

Niet-leden: € 213,00

Speciale actie voor NVML-leden

Als je NVML-lid bent en meedoet aan een NVML-activiteit, dan krijg je automatisch €30,- korting op de contributie voor het daaropvolgende lidmaatschapsjaar!

Cursusmateriaal

De hand-outs van de presentaties zijn digitaal en kun je inzien direct na het congres tot twee weken na het congres.

Sluitingsdatum inschrijving

Aanmelden kan tot en met 21 oktober 2026.

Restitutiebeleid

Het restitutiebeleid vind je hier